Зараз усі наші фабрики шиють захисні комбінезони та маски

Відповідальне ставлення до життя своєї країни демонструє і власник групи компаній «Текстиль-контакт» Олександр Беньямінович Соколовський.

У перші дні карантину було прийнято рішення про пошив захисних комбінезонів та масок. День в день надіслали на чернігівську фабрику «ТК-Стиль» тканину, де конструктори та технологи відшили перші взірці. Комбінезони затвердилися командою ТК, після чого розпочалася розробка відповідних ТУ. 22 березня захищені ТУ У-14.1-32043747-030: 2020 «Одяг захисний. Загальні технічні умови».

На основі ТУ, швейна фабрика «ТК-Стиль» розпочала серійне виробництво захисних комбінезонів. За два дні підключилися ще 2 фабрики – «ТК-Лубни» та «ТК-Коростень»

Паралельно велися роботи по отриманню Дозволів в Держпраці. 2 квітня 2020 року Текстиль-Контакт отримав «Висновки санітарно-епідеміологічної експертизи» на готові вироби. Об’єкт експертизи відповідає встановленим медичним критеріям безпеки.

Захисні комбінезони передбачені для працівників, які контактують з людьми щоденно. Це люди, які дезинфікують міста, працівники пошти та аеропортів, продавці, кур’єри та інші. Для медиків передбачені сертифіковані МОЗом антивірусні та антибактеріологічні костюми, яких катастрофічно не вистачає. Тому часто медики використовують захисні комбінезони, які можуть захистити власний одяг та шкіру від води, мокроти, слини, бруду і т.д.

Комбінезони відшиваються з тканини, яку можна оброблювати антибактеріальними та противірусними препаратами, — пояснює Олександр Беньямінович Соколовський. Почали відшивати, як тільки зрозуміли, що це вкрай необхідна продукція для сьогоднішньої ситуації в країні та світі.

Варто додати, що маски, які ми відшиваємо з ситцю та медичної марлі – це тимчасова міра. Поки не з’являться в достатній кількості штамповані медичні маски зі спеціальним фільтруючим слоєм, які виготовляються на сучасному сертифікованому обладнанні.

Маски – це соціально важлива продукція, на якій ми не можемо заробляти. Собівартість марлевих масок – 8 гривень 60 копійок, а ситвецих – 9 гривень 90 копійок. 

-Ви писали на своїй сторінці у фейсбуці, що партія марлі застрягла на кордоні…

Ми її вже отримали із запізненням у три тижні. Марля з Узбекистана йшла транзитом через Росію. От на кордоні Росії її і зупинили. Визволити груз вдалося тільки з підключенням МІД, МЕРТ, ФРУ.

-Чи передаєте комбінезони медикам безкоштовно?

Так. Ми займаємося і допомогою. Я не люблю це афішувати, ми це робимо не для публічного розголосу.

-Наскільки ваш бізнес страждає від карантину? Зрозуміло, що вся ця ситуація буде давати про себе знати ще довго спадом ринку…

Ми не розуміємо, що буде завтра. Світ змінюється глобально. 

Компанії закриваються, втрачають дохід, люди працюють віддалено або не працюють взагалі. Я впевнений, що для легкої промисловості наступили важкі часи. Люди вже економлять на одязі, білизні, домашньому текстилі… 

Але одночасно якийсь час буде затребувана медична продукція. Тому вкрай важливо зараз переорієнтувати виробництво, що ми і зробили. 

-Як ви дотримуєтеся всіх захисних норм?

Якщо говорити про офіс, то частина колег працюють відалено. Хто залишився в офісі – працюють на достатній відстані одне від одного. Додатково – кожен отримав захисні маски та усі поверхні дезинфікуються протягом дня декілька разів.

На швейній фабриці «ТК-Стиль» – на початку робочого дня кожному вимірюють температуру, усі перевзуваються у змінне взуття. Постійний контроль, щоб усі працювали у масках. Ми навіть встановили штраф – якщо хтось знімає маску, платить за це 200 гривень. Але ще жодна людина не була оштрафована. По-перше, усі розуміють, що це їх власна безпека, по-друге, ніхто не хоче втрачати гроші. Додатково, кожні 2 години всі миють роки та обробляють їх санітайзером. Чотири рази на день провітрюються усі приміщення, миється підлога та дезинфікуються робочі поверхні.

-Чи довелося ваш частину працівників відправити у вимушену відпустку?

На разі, більшість колег працюють з комбінезонами та масками. Прийняти замовлення, покрій, пошиття, логістика. Справ вистачає на всіх. 

Також, хоч ми і зачинили гіпермаркети тканин, але інтернет-магазин тканин працює. Додаткові сили кинуті саме на цей відділ роботи, адже замовлення можливо зробити тільки онлайн.

Усі колеги хочуть працювати! Ми організували підвіз працівників на фабрики, офіс, склади та комплекс додаткових мір.

Важливе завдання сьогодні – це зберегти колектив у цій непростій ситуації!